Zdrowie

Lp.TematOpisLink
1Jaka jest najepsza technologia dla wody pitnej?DilekaPrzejdź do strony
2Sposób na wodę wodorową z ujemnym redoxem w trasieButelka z minerałamiPrzejdź do strony
3Jak skasować pamięci wody?Wlać do butelki informacyjnejPrzejdź do strony
4Super tarcza antywirusowaZioła i składniki odżywcze naturalne mające działanie antywirusowePrzejdź do strony
5Jaka jest zalecana akytwność fizyczna każdego dnia?Ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej intensywności 150 minut+ Działania wzmacniające mięśnieTakich jak szybki marsz przez 150 minut co tydzień (na przykład 30 minut dziennie, 5 dni w tygodniu)
(takich jak szybki marsz) przez 150 minut co tydzień (na przykład 30 minut dziennie, 5 dni w tygodniu). Działania wzmacniające mięśnie przez 2 lub więcej dni w tygodniu, które angażują wszystkie główne grupy mięśni (nogi, biodra, plecy, brzuch, klatkę piersiową, ramiona i ramiona).

Intensywna aktywność aerobowa+Działania wzmacniające mięśnieTakich jak jogging lub bieganie przez 75 minut (1 godzina i 15 minut) co tydzień Równoważna mieszanka ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej i intensywnej intensywności+ działania wzmacniające mięśniePrzez 2 lub więcej dni w tygodniu
6Aktywność aerobowa co się do niej zalicza?Lekcja tańca, spacer, itpĆwiczenia aerobowe lub „kardio” sprawiają, że oddychasz ciężej, a serce bije szybciej. Od pchania kosiarki do trawy, przez lekcje tańca, po spacer lub jazdę na rowerze do sklepu – te i inne aktywności się liczą. Tak długo, jak wykonujesz aerobową aktywność fizyczną o umiarkowanej lub intensywnej intensywności, liczą się one do spełnienia wytycznych dotyczących aerobiku.

Intensywność określa, jak ciężko twoje ciało pracuje podczas aktywności fizycznej.
7Aerobowa aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywnościChodzenie szybko, gra w debla w tenisa, itp. umiarkowana aktywność fizycznaAerobowa aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności oznacza, że pracujesz wystarczająco ciężko, aby podnieść tętno i się pocisz. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy jest to aktywność aerobowa o umiarkowanej intensywności, jest umiejętność mówienia, ale nie śpiewania słów ulubionej piosenki. Oto kilka przykładów czynności wymagających umiarkowanego wysiłku:

Chodzenie szybko
Aerobik w wodzie
Jazda na rowerze po płaskim terenie lub z kilkoma wzniesieniami
Gra debla w tenisa
Pchanie kosiarki
8Aktywność aerobowa o dużej intensywnościOznacza, że ​​oddychasz ciężko i szybko, a tętno znacznie wzrosłoMożesz użyć Testu Rozmowy, aby ocenić intensywność swojej aerobowej aktywności fizycznej. Jeśli jesteś aktywny na wysokim poziomie, nie będziesz w stanie powiedzieć więcej niż kilka słów bez przerwy na oddech. Oto kilka przykładów czynności wymagających energicznego wysiłku:

Jogging lub bieganie
Okrążenia pływackie
Szybka jazda na rowerze lub po wzniesieniach
Gra w tenisa dla singli
Gra w koszykówkę