🌟 Najlepsze rzeczy na świecie na stronie: Niebiański.pl 🎯 Wzory ideałów dla określonych celów na stronie: Awarena.pl 💪Optymalny Program Opieki Kondycyjnej 🍽️Dieta Antoniowa

Zatrzymaj czas – co po 25 roku życia ?

Wszystko co zmienia się z wiekiem w organizmie

Tu będą informacje o tym jak możemy wyrówanać składniki odżywcze potrzebne dla pełnego funkcjonowania naszego organizmu po 25 roku życia, ponieważ po pewnym okresie czasu. Zależne jest to ilości mitoz, czyli podziałów komórek. Każdy czlowiek ma ich ok 50. Potem komórki już się nie dzielą. Jest ich coraz mniej. Czlowiek się kurczy, narządy mają coraz mniej energii i człowiek umiera. Jest już jednak na to sposób, który dal pewnemu czlowiekowi żyjącemu w 18-20 wieku przeżycie ponad 240 lat. Zioło to wpływa na obumieranie komórek. Tu więcej o produkcie i mozliwości zamówienia: http://tabelazdrowia.pl/bajkalina/ Poniżej związki, które organizm nie produkuje po 25 roku życia lub ich produkcja spada między 25-30 rokiem życia i sposoby na ich dostarczenie:

Na powyższym, filmie widać dwóch zawodników, którzy mają już znikomą ilość tlenku azotu w mięśniach i pozostaje tam głównie determinacja, bo ich ciosy są słabsze. Jak widzicie tlenek Azotu to energia i prawidłowo pracujące mięśnie.. Przy obecności Argininy komórki śródbłonka wytwarzają tlenek azotu. Substancja ta daje znać mięśniom gładkim znać, aby się rozluźniły,  a to z kolei poprawia krążenie krwi.
Tlen azotu to składnik organizmu, bez którego serce biło by najwyżej kilkanaście razy. Gdy walczy Pudzianowski z Thompsonem w pewnym momencie mają coraz mniej sił i pozostaje głównie sama determinacja. Jest coraz mniej tlenku azotu w mięśniach i zawodnicy nie mają sił 🙂 Po 25 roku życia organizm nie produkuje tlenku azotu

Zanim odkryto, że tlenek azotu jest produkowany w organizmie, istniało określenie na nieznany związek powodujący rozkurcz mięśniówki gładkiej – śródbłonkowy czynnik rozluźniający (EDRF – Endothelium-derived relaxing factor), który później okazał się być tlenkiem azotu. EDRF odkrył i scharakteryzował Robert F. Furchgott, który otrzymał za to Nagrodę Nobla w 1998 roku, razem ze swoimi współpracownikami: Louisem Ignarro i Feridem Muradem.

Niektóre z działań tlenku azotu w fizjologii i stanach chorobowych:

Kolagen jest szeroko stosowany w budowie substytutów skóry, jest wykorzystywany przez organizm na każdym etapie gojenia się ran. Generalnie jest jednym z kluczowych zasobów naturalnych tkanki skórnej.

Kolagen ma nietypowy skład aminokwasów. Zawiera duże ilości glicyny i proliny oraz dwa aminokwasy nie pochodzące bezpośrednio z translacji w rybosomachhydroksyprolinę i hydroksylizynę, z czego tę pierwszą w dość dużych ilościach. Aminokwasy te są formowane z proliny i lizyny już w gotowym produkcie translacji w procesie enzymatycznym, która wymaga obecności witaminy C. Szczegóły tego procesu wciąż nie są dobrze poznane. To właśnie ten proces wymaga konieczności występowania stałego stężenia witaminy C w organizmie, gdyż zablokowanie syntezy kolagenu skutkuje chorobą zwaną szkorbutem, polegającą na uszkodzeniach skóry, błon śluzowych i wypadaniu zębów.

Rodzaje kolagenu

Kolagen występuje w wielu tkankach organizmu zwierząt a jego budowa jest zróżnicowana w zależności od funkcji i miejsca występowania. Generalnie rodzaje kolagenu dzieli się na 8 typów:

  • typ I – jest to najbardziej powszechnie występujący rodzaj kolagenu w ludzkim organizmie. Jest on obecny w tkance tworzącej blizny, w ścięgnach i tkance łącznej kości. Występuje on także w skórze, tkance podskórnej,
  • typ II – występuje w chrząstkach stawowych,
  • typ III – występuje w tkance tworzącej się z fibroblastów, w trakcie zabliźniania ran, zanim zostanie wytworzony kolagen typu I, tworzy włókna tkanki łącznej właściwej siateczkowej, włókna te wybarwiają się solami metali ciężkich np. srebrem (argentos),
  • typ IV – występuje w błonie podstawnej – mikrowłóknach międzytkankowych, tworzących cienkie membrany między różnymi tkankami organizmu,
  • typ V – śródmiąższowy – występuje na granicy tkanki tworzącej blizny i tkanek na krawędzi blizn – występuje zawsze jako dopełnienie kolagenu typu I,
  • typ VI – odmiana typu V – spełniająca tę samą funkcję,
  • typ VII – występuje w tkance nabłonkowej, m.in. w skórze i na powierzchni tętnic,
  • VIII – występuje w śródbłonku – tkankach tworzących błony śluzowe i wnętrze żył i tętnic,
  • IX, X, XI – występują w chrząstkach – razem z typem II,
  • XII – występuje razem z typami I i III w wielu tkankach.

Oprócz tego istnieje jeszcze 8 niesklasyfikowanych dotąd rodzajów kolagenu, których funkcja w organizmie nie jest wciąż wyjaśniona

Czynnik FGF nie znajduje się w organizmie po 25-30 roku życia, a Laminine to jedyne źródło zewnętrzne tego czynnika. Czynnik ten znajduje się też w płodzie ludzkim

Czynnik wzrostu fibroblastów

…Na zewnątrz nie ma żadnych innych czynników wzrostu fibroblastów poza lamininą – na całym świecie!

Problem w tym, że przeprowadzone w latach 80. ubiegłego wieku badania potwierdziły przypuszczenia naukowców, którzy udowodnili, że największe stężenie ma on w młodym organizmie. Wraz z wiekiem go ubywa, a niemal zupełnie znika z ludzkich komórek u osób po 25  roku życia.

Duże stężenie czynnika wzrostu fibroblastów znajduje się w ludzkim łożysku, a także w 9. dniu inkubacji kurzego jaja. Właśnie tę formułę znajdziemy w suplemencie Laminine, który tym samym jest stworzony do tego, aby obudzić nasze komórki macierzyste i tą drogą naprawiać organizm człowieka od środka.

Zmniejszenie syntezy koenzymu Q10 w naszym organizmie zwiększające się stale po 40 roku życiaNazywany witaminą młodości.

Koenzym Q10, zwany też witaminą młodości, od wielu lat jest powszechnie zalecany osobom mającym kłopoty z sercem i krążeniem. Zalecają go dobrzy lekarze oraz terapeuci z zakresu medycyny naturalnej. Od lat też jest składnikiem wielu preparatów odmładzających, także kosmetyków.

W 1974 r. w Japonii rozpoczęto badania kliniczne na dużych grupach chorych, przede wszystkim na choroby układu krążenia. Celem ich była ocena skutków suplementacji koenzymu Q10 u badanych chorych. W 1992r.sprzedaż preparatów z Q10 w Japonii osiągnęła taki poziom, że stał się on jednym z 10 najczęściej stosowanych związków biochemicznych w tym kraju.

FitLine Emusol Q10 to jedyny na świecie preparat z koenzymem Q10 przyswajalnym prawie w 100%

Dehydroepiandrosteron (DHEA)

Szczytowe stężenie tych hormonów występuje około 20–30 roku życia i spada wraz z wiekiem

Dehydroepiandrosteron (DHEA) oraz siarczan dehydroepiandrosteronu (DHEAS) są androgenami
produkowanymi na drodze przemian cholesterolu przez korę nadnerczy. U młodych mężczyzn nadnercza
wytwarzają w ciągu doby około 4 mg wolnego DHEA i 25 mg DHEAS. Oba związki mogą być substratami
przy biosyntezie testosteronu i estrogenów, nie jest to jednak ich głównym przeznaczeniem biologicznym.
Szczytowe stężenie tych hormonów występuje około 20–30 roku życia i spada wraz z wiekiem. W wieku 80 lat osiąga 10–20% wartości szczytowej. Spadek ten jest bardziej wyraźny u mężczyzn, indywidualnie zróżnicowany oraz uwarunkowany genetycznie. W ostatnich latach duże zainteresowanie budzi związek między stosunkiem stężeń DHEA/DHEAS a procesami starzenia, w szczególności u mężczyzn.
Poniżej Suplement diety, który wpływa na produkcję DHEA.  Nazywa się Laminine

  • Stymuluje naturalną produkcję  DHEA
  • Pomaga w funkcjonowaniu i aktywności mózgu
  • Poprawia koncentrację
  • Przywraca dobre samopoczucie

Laminine ® jest bezpiecznym preparatem:

Oraz produkt zawierający DHEA

Dla mężczyzn:

Po 25 roku życia spada też produkcja Testosteronu i dlatego takie produkty jak ten są niezbędne dla każdego mężczyzny aby wyrównać poziom hormonów.

Obniżony i podwyższony poziom testosteronu

Poniżej lista typowych objawów przy obniżonym poziomie testosteronu.

  • Obniżone libido;
  • problemy z erekcją;
  • zmniejszona objętość wytrysku;
  • wypadanie włosów;
  • spadek energii i motywacji do życia;
  • utrata masy mięśniowej;
  • wzrost poziomu tkanki tłuszczowej;
  • spadek gęstości kości;
  • zaburzenia nastrojów (stany depresyjne, zaburzenia koncentracji);

Kwas Alfa Liponowy

Wraz z wiekiem poziom kwasu ALA maleje. Dlatego zaleca się stosowanie suplementów z zawartością kwasu ALA. Suplement ten ma wiele do zaoferowania, w szczególności osobom starszym.

Niektóre z badań przeprowadzonych do tej pory nad działaniem Kwasu ALA.

Wiele badań dowiodło iż kwas R-ALA wykazuje działanie wspomagające pracę mózgu poprzez stabilizację i spowolnienie degradacji komórek mózgowych nawet u pacjentów z chorobą Alzheimera oraz innymi zwyrodnieniowymi chorobami mózgu czy układu nerwowego.

Kwas alfa liponowy a fibroblasty

Fibroblasty to najliczniejsze produkty tkanki łącznej właściwej, które odpowiadają za produkcję kolagenu i proteoglikanów. Ich namnażanie można rozumieć jako jeden z czynników, który powoduje spowolnienie starzenia skóry (a nawet odmłodzenie?). Po prawej wykres pokazujący wpływ kwasu Alfa-liponowego na Fibroblasty

Wszystko co zmienia się z wiekiem w organizmie

Baza wiedzy Awarena ALL
Logo