🌟 Najlepsze rzeczy na świecie na stronie: Niebiański.pl i Najlepszy.shop 🎯 Wzory ideałów dla określonych celów na stronie: Awarena.pl 💪Optymalny Program Opieki Kondycyjnej 🍽️Dieta Antoniowa

Lista pożyczek pozabankowych

Twoja Ocena: Bądź pierwszy!

Ranking pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek online

Chwilówki Online to pożyczki krótkoterminowe, które umożliwiają nam pomoc w nagłej sytuacji gdy nam brakuje pieniędzy.

Czas spłaty chwilówek jest maksymalnie 1 kwartał, czyli do ok. 92 dni.  Te pożyczki są zastrzykiem pieniężnym dla naszego portfela, ale są to kwoty niewysokie, często na poziomie wynagrodzenia minimalnego.

Charakteryzują się także:

  • Darmowe RRSO Dla nowej pożyczki ( takie posiada wiele firm ) czyli nie ponosimy żadnych kosztów spłaty takiej pożyczki.
  • Szybka decyzja weryfikacyjna na podstawie baz dłużników. Nawet w minutę następuje weryfikacja.
  • Bez zaświadczeń o dochodach.
  • Weryfikacją jest przelew ok 0,01 – 1 zł na konto bankowe pożyczkodawcy lub weryfikacja automatyczna bankowa bez przelewu.
  • Często jednak nie są one od 18 lat ale np. od 20 lat jako minimum wiekowe.
  • Można otrzymać bez wychodzenia w domu. Czyli zajmuje nam cały proces otrzymania pożyczki nawet tylko 15 minut.

Rynek Chwilówek jest kontrolowany prawnie szczególnie od 2019 roku, gdyż były firmy, które np. umożliwiały w nieskończoność przedłużanie spłaty pożyczki po opłacie sporej kwoty.

Ustawa Antylichwiarska Nowy maksymalny koszt bezodsetkowy w 2020 r
Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. O szczególnych rozwiązaniach w zakresie zapobiegania, zapobiegania i kontroli COVID-19 wprowadziła zmiany do powyższych przepisów. Dlatego maksymalny nieoprocentowany koszt pożyczki wynosi obecnie: dla kredytów z okresem spłaty powyżej 30 dni – 15% całej kwoty kapitału i 6% tej kwoty w skali roku, dla pożyczek na okres do 30 dni – 5% całkowitego kapitału.
Ustawa antylichwiarska obniżyła również maksymalną RRSO dla kredytów, co jest niewątpliwie korzystne dla klientów. Niekoniecznie jednak dla firm pożyczkowych, dla których pożyczanie stało się nieopłacalne. Co to jest ustawa antylichwiarska – podstawowe założenia
Ustawa o lichwie wprowadziła na przestrzeni lat szereg przepisów regulujących udzielanie pożyczek. Z punktu widzenia ograniczania patologii na rynku najważniejsze były: Regulowanie zasad prowadzenia działalności przez instytucje kredytowe,


Określenie maksymalnych nieoprocentowanych i nieoprocentowanych kosztów kredytu konsumenckiego,
Ustalenie maksymalnych odsetek za zwłokę w spłacie zaległości w spłacie kredytu konsumenckiego,


Ograniczenie przedłużenia kredytu,
Obowiązek podawania informacji o oprocentowaniu i RRSO w reklamach kredytów i pożyczek,
obowiązek przekazania konsumentowi pełnych informacji o warunkach kredytu na trwałym nośniku przed jego udzieleniem oraz wprowadzenie formularzy informacyjnych kredytu konsumenckiego.
Powyższe przepisy ustawy antylichwiarskiej zostały wprowadzone w 2015 i 2017 roku. Jak widać, dotyczą one głównie firm pożyczkowych, a w pewnym stopniu także banków, które udzielają również kredytów konsumenckich.

Tags:

Chętnie poznamy Twoje zdanie

      Dodaj Odpowiedź

      Baza wiedzy Awarena ALL
      Logo